KLUB MAŁEGO CZYTELNIKA

 

 

 

 

  "Klub Małego Czytelnika" funkcjonuje w naszym przedszkolu od 2012 roku jako alternatywna forma wspierająca ogólnopolską akcję "Cała Polska czyta dzieciom".

  W swoim założeniu działanie klubu ma sprzyjać rozwijaniu zainteresowania dzieci literaturą i kształtować pozytywne postawy wobec książek, ma również zachęcać rodziców do systematycznego czytania dzieciom.

 Członkiem klubu zostać każde dziecko uczęszczające do naszego przedszkola i jego opiekunowie - akcja darmowego wypożyczania książeczek do poczytania w domu trwa na przestrzeni całego roku szkolnego.

 W ramach swej działalności opiekunowie Klubu Czytelniczego co roku w czerwcu organizują w przedszkolu obchody Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom - miejskiej akcji, w którą włączają się  osobistości naszego miasta. Odwiedzający  placówkę goście czytają najmłodszym ich ulubione bajki i opowiadania. 

 Każdy rok działalności Klubu wieńczy wernisaż prac plastycznych  przygotowanych przez klubowiczów i ich najbliższych, podczas którego są nagradzani najbardziej aktywni czytelnicy.

 


 

 

Działalność w roku szkolnym 2023/2024

 

   W roku szkolnym 2023/2024 pieczę nad przedszkolną biblioteką sprawować będą nauczycielki z poszczególnych grup.

  Do dyspozycji dzieci mają zbiór ponad 500 tytułów, które zgromadzone zostały w dwóch działach - dział literatury dla dzieci młodszych i  dział literatury dla dzieci starszych;

     Zachęcamy wszystkie przedszkolaki, które przystąpiły do naszego klubu do cyklicznego korzystania ze wzbogaconego zbioru przedszkolnej biblioteki.

   Procedura wypożyczenia książek pozostaje taka sama, jak i w ubiegłym roku. Książki zwrócone należy pozostawić w szatni dziecka, skąd najłatwiej będzie je odłożyć opiekunowi klubu do biblioteki.

     Życzymy wielu fantastycznych doznań w kontakcie z literatura!

 

REGULAMIN KLUBU CZYTELNICZEGO

 

  1. Każda z grup przedszkolnych ustala własny dzień wypożyczeń.
  2. W wybranym dniu zapisane do biblioteki dzieci wraz z odpowiedzialną  nauczycielką wybierają  książkę ze zbiorów biblioteki do poczytania w domu.
  3. Wypożyczenie i zdanie książki jest odznaczane w zeszycie bibliotekarskim.
  4. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki.
  5. Czas wypożyczenia to 1 tydzień, po tym okresie należy odnieść książkę i pozostawić ja w półce szatni dziecka.
  6. Jeśli książka zaginie lub zostanie zniszczona, wypożyczający jest zobowiązany ją odkupić, bądź zadośćuczynić.
  7. Członek klubu akceptuje regulamin wypożyczalni poprzez wypełnienie i podpisanie karty członkowskiej (opiekun prawny dziecka);

 

 

 

Dlaczego warto czytać naszym Maluchom?

 

 

Koniecznie zajrzyjcie również na stronę Fundacji "ABCXXI -Cała Polska czyta dzieciom":

www.calapolskaczytadzieciom.pl